Vždy přes objednávku

Velkoobchodní i maloobchodní nákup sazenic, stromů nebo keřů, probíhá jen přes objednávku. Doporučujeme využít hlavně písemné objednání e-mailem přes objednávkový formulář, který on-line vyplníte na našich stránkách. Do objednávky (nebo nezávazné poptávky) je nutné napsat údaje, bez kterých se nákup neobejde. Především kdo objednává vč. adresy, e-mailový a telefonní kontakt, v případě organizací fakturační údaje. A samozřejmě jaké dřeviny objednáváte.

Nejlepší je vyplnit formulář jako nezávaznou poptávku, kterou s vámi budeme konzultovat a po vašem potvrzení bude zařazena do závazných objednávek. Objednané stromy nebo výpěstky sami vybereme a rezervujeme. Osobní výběr stromů nebo výpěstků umožňujeme jen výjimečně.

Maloobchodní objednávky malého rozsahu nepřijímáme, vzhledem k nedostatku pracovních kapacit ve vrcholu jarní i podzimní sezony. Jedná se o méně než 5 stromů nebo výpěstků a méně než jeden svazek lesních sazenic.

Telefonické objednávky nedoporučujeme. Může se stát, že se věnujeme jinému zákazníkovi nebo se ve vrcholu sezony ani nedovoláte. Telefon využívejte, prosíme, pro prvotní kontakt a informace. Později telefonní kontakt budeme společně využívat pro dojednání detailů k vaší zakázce, např. termínu odběru, způsobu dopravy, apod.

Jak dřeviny objednat

Pokud poptáváte nebo objednáváte konkrétní druhy, postupujte podle ceníku lesních sazenic nebo ceníku okrasných dřevin. Vyplníte druh, velikosti uvedené v ceníku, počet, případně do poznámky vpravo – s jakým kořenovým systémem nebo v jaké jakosti. Např. – Buk lesní, v. 36-50 cm, 5.000 ks, PK. Nebo – Javor mléč, ok. 12-14 cm, 5 ks, ZB, II. jakost. Všechny zkratky do poznámky jsou vysvětleny v ceníku. Další přání nebo připomínky můžete vepsat do poznámek pod formulářem objednávky.

Pokud chcete kupovat stromy nebo výpěstky a nevíte přesně jaké,velkým pomocníkem jsou naše Ceníky. Když si najdete příslušný ceník, např. Listnaté stromy a příslušný druh, např. Carpinius betulus – habr obecný a prokliknete zelený název stromu, objeví se vám mnoho fotografií z Googlu. Zde se dozvíte jak vypadá celý strom, jaké má listy a že se např. habr používá na živé ploty apod. Musí se ale počítat s tím, že první jméno okrasných dřevin je latinsky, protože Ceník je určen primárně profesionálním zahradníkům.

Nebo se také obraťte na odborníky, zahradnické firmy. Ti vám odborně poradí nebo přímo sestaví osazovací plán podle našeho ceníku. Nám to usnadní práci a o to kvalitněji se můžeme potom věnovat vaší objednávce.

Využijte těchto možností, protože osobní výběr stromů umožňujeme jen výjimečně.