Středisko naší firmy –  Lesní a okrasné školky Hostivice funguje ve velkoobchodním režimu. To znamená prodej za zvýhodněné velkoobchodní ceny. Lesní sazenice prodáváme lesníkům k obnově lesa podle Lesního zákona. Okrasné dřeviny všech pěstebních kategorií prodáváme zahradníkům. Ceník lesních sazenic i ceník okrasných dřevin je proto vydán ve velkoobchodních cenách, ke kterým se účtuje DPH 15%.

V maloobchodním režimu, tzn. s maloobchodní přirážkou k velkoobchodním cenám, prodáváme výpěstky soukromým osobám, firmám, obecním a městským úřadům a dalším zákazníkům. Objednané stromy nebo výpěstky sami vybereme a rezervujeme. Osobní výběr stromů nebo výpěstků umožňujeme jen výjimečně.

Maloobchodní objednávky malého rozsahu nepřijímáme, tzn. méně než 5 stromů nebo výpěstků a méně než jeden svazek lesních sazenic.  

Maloobchodní přirážka je u lesních sazenic a odrostků k obnově lesa 100% a u okrasných dřevin je 40%. DPH se účtuje rovněž 15%. Maloobchodní zákazník může dosáhnout na ceny velkoobchodní, pokud splní množstevní podmínky nákupu. U lesních sazenic a odrostků k obnově lesa je to 300 ks od jednoho druhu, u ostatních výpěstků – okrasných dřevin je to 15 ks od jedné pěstební kategorie. Pro přehled pěstební kategorie:

  • Lesní sazenice a odrostky – od 15 cm do 150 cm – pouze k obnově lesa.
  • Odrostky jehličnaté a špičáky listnaté – od 80 cm do 300 cm – mladý materiál, použití většinou pro výsadby v krajině.
  • Vzrostlé stromy se zemním balem, tzn. velké jehličnany od 120 cm do 350 cm, nebo listnaté alejové stromy od obvodu kmínku 6-8 cm až po velikost 18-20 cm, pro zahrady a městskou zeleň, II. jakost do krajiny.
  • Keře a malé výpěstky jehličnaté s balem i v kontejneru, listnaté keře okrasné i do krajiny v kontejneru.